Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button
slider

Budowanie produkcji opartej na Przemyśle 4.0

Po cyfryzacji maszyn produkcyjnych na całym świecie wchodzimy w erę Przemysłu 4.0. Polega on na integracji maszyn, systemów oraz ludzi za pomocą sieci, gdzie przepływ informacji jest realizowany na poziomie zlecenia produkcyjnego identyfikującego wyprodukowanie gotowego produktu w różnych procesach.

Zatem mówimy o unifikacji świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym. Aby wprowadzić tak ambitne założenia potrzebne są konkretne rozwiązania dla naszych zakładów.

 

Austriacki producent KRASSER GmbH proponuje takie rozwiązanie w postaci inteligentnych systemów do rozcinania blachy kręgów wraz z automatycznym magazynem dla kręgów. System może być wyposażony w rozbudowany magazyn na wiele kręgów, gwarantując dostarczenie go do rozcinania w czasie nie dłuższym niż 2 min! Wszystko jest możliwe dzięki niezależnej pracy manipulatora magazynowego i podającego. Kręgi są układane w odpowiedni sposób, zależnie od złożonych zleceń produkcyjnych.

 

 Współpraca linii Krasser i zaginarki Jorns w ramach Przemysłu 4.0.

 

Linia Centurio ma możliwość rozbudowy szerokości magazynu do 5 rzędów, natomiast jego długość jest ograniczona jedynie względami ekonomicznymi oraz dostępnym miejscem na zakładzie.

 

System Krasser z automatycznym magazynem, jednostką do cięcia oraz stacją dokującą.

 

Oprócz rozcinania wzdłużnego i poprzecznego linia Centurio może być wyposażona w funkcje foliowania oraz naklejania kodów kreskowych, wykorzystywane jako identyfikatory produktu w kolejnych procesach na zakładzie. Przykładem takiego procesu jest transfer uciętej formatki do automatycznej zaginarki szwajcarskiego producenta Jorns AG. Kod kreskowy zostaje odczytany za pomocą skanera, a realizowany program gięcia automatycznie wybierany jest z bazy danych w sterowniku zaginarki. Dla zautomatyzowania procesu gięcia można również rozważyć utworzenie stanowiska zrobotyzowanego z zaginarką, dzięki czemu cały proces będzie bardziej efektywny, nowoczesny, wykorzystując możliwości jakie daje nam Przemysłu 4.0.

 

Linia KRASSER może zostać wyposażona w stację dokującą wykorzystywaną jako łącznik do innych procesów, takich jak wycinanie laserowe, wykrawanie czy profilowanie. Gwarantuje to ciągłość produkcyjną oraz połączenie procesów przy wykorzystaniu narzędzi w postaci zaawansowanego oprogramowania i sieci jako bazy do zleceń na naszym zakładzie.

 

 

AKYAPAK - TurcjaAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyKRASSER - Austria

MAGAZYN 2021!