Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button
slider

Nadchodzi szczepionka na COVID!

 

Nadchodzi szczepionka na COVID!

 

 

Szczepionkę na COVID należy przechowywać i transportować w bardzo niskich temperaturach. Luksemburska firma B Medical Systems produkuje lodówki oraz pojemniki transportowe zapewniające temperaturę przechowywania do minus 86 stopni Celsjusza, dzięki którym placówki medyczne mogą sprostać tym wyzwaniom. Elementy obudowy takich sprzętów są gięte na centrum gnącym Multibend Center niemieckiej firmy RAS.

 

 

 

Za podawanie arkuszy blach odpowiedzialny jest inteligentny robot ładujący, który nie wymaga programowania ani uczenia ruchów. Ponieważ zaginane są blachy powlekane lub ze stali nierdzewnej, wszystkie elementy przed gięciem należy dodatkowo odwrócić. Mogą to być arkusze o długości do 2500 mm i grubości od 0,7 do 1,5 mm.

 

 

 

 

Pliki STEP nowo zaprojektowanych produktów są wczytywane do oprogramowania Bendex w celu przygotowania pracy urządzenia. Oprogramowanie pokazuje wszystkie możliwe sekwencje gięcia i sugeruje tę najlepszą z oceną 5 gwiazdek. Jeśli technolog chciałby zobaczyć późniejszy proces gięcia, symulacja 3D pokazuje mu, jak dany detal będzie wyginany na maszynie.

 
 

 

 

 

Kierownik produkcji Dirk Hermann wyjaśnia: „W przeszłości ograniczaliśmy się do detali o prostych geometriach gięcia. Podnoszenie lub obracanie półfabrykatów o długości do 2,5 metra na prasach krawędziowych jest dosyć trudne i czasochłonne”. Multibend-Center gwarantuje niezawodność procesu i powtarzalność nawet najbardziej złożonych detali.

 
 

 

„Automatyczny zmieniacz narzędzi nie tylko sprawia, że ​​maszyna jest gotowa do następnego zadania w ciągu kilku sekund, ale także umożliwia jedną lub więcej zmian narzędzi między sekwencjami gięcia”, podkreśla operator maszyny Laity Fall Abdoulaye.

 

 

 

Po wykonaniu przez centrum wszystkich pozytywnych i negatywnych gięć, gotowy detal jest transportowany z komory gnącej do strefy rozładunku. Na końcu stołu rolkowego robot rozładowczy oczekuje na ułożenie gotowych wygiętych detali na stacji palet.

 

 

 

„Precyzja i powtarzalność giętych detali wyzwoliła znaczny potencjał podczas montażu” - mówi kierownik montażu Sascha Theisen i dodaje: „W przypadku lodówek zapewniających temperaturę do -86ᵒ C szczelnie zamykające się drzwi mają ogromne znaczenie”.

 

 

 

Multibend-Center
RAS 79.22-2:     2160 x 2 (2,5) mm
RAS 79.26-2:     2560 x 2 (2,5) mm
RAS 79.31-2:     3060 x 2 mm
   


 

WYŁĄCZNY PRZEDSTAWICIEL NA POLSKĘ

www.polteknik.pl

 

 

AKYAPAK - TurcjaAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyKRASSER - Austria

MAGAZYN 2021!