Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button

Centrum gnące i jego przewagi nad standardową zaginarką

Centra gnące to specjalistyczne urządzenia stworzone dla zautomatyzowania procesu plastycznej obróbki blach różnego rodzaju i grubości. Zapewniają one dużą powtarzalność i wyjątkową precyzję gięcia oraz są w stanie obrabiać nawet bardzo małe elementy, począwszy od wymiaru arkusza 40x50 mm.

 

Gięcie blachy

 

Podczas pracy centrum gnącego arkusze blachy pobierane są automatycznie, mierzone są za pomocą innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jak np. skaner formatki, następnie umieszczane w ustalony sposób w strefie gnącej, co składa się na specjalistyczny system załadowczy. Manipulator umiejscowiony wewnątrz maszyny podaje i obraca blachę podczas procesu zaginania, a na koniec odstawia detali w miejsce składowania gotowych elementów.

 

Unikalne rozwiązanie belki lub szczęk gnących, w zależności od modelu centrum gnącego, pozwala giąć blachę w górę i w dół, bez konieczności obracania arkusza. Jest to przełomowe rozwiązanie, stosowane przy produkcji detali wymagających zaginania zarówno pozytywnego, jak i negatywnego w całkowicie zautomatyzowanym procesie.

 

Jakie są przewagi centrum gnącego nad standardową zaginarką?

 

Ze względu na duży poziom zautomatyzowania, centra gnące są zdecydowanie bezpieczniejsze i niezawodne w użyciu niż standardowe zaginarki. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza proces zaginania blach oraz zdecydowanie obniża koszty związane z produkcją danego produktu, zapewniając dużą efektywność i powtarzalność wykonania, przy zachowaniu wysokiej precyzji gięcia.

 

Centrum gnące jest oczywiście urządzeniem droższym, jednak jego atuty sprawiają, że przy zapewnieniu większych partii produkcyjnych, koszty zakupu takiej maszyny mogą w praktyce zwrócić się w relatywnie krótkim czasie.

AKYAPAK - TurcjaAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyKRASSER - Austria