Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button
0

Nasi dostawcy

AKYAPAK - Turcja

Firma AKYAPAK jest największym na świecie producentem walców zwijających oraz maszyn profilujących. Sprawdzone rozwiązania tego producenta przyczyniły się do umocnienia jego marki na świecie, gdzie obecnie instalowanych jest ponad 1000 maszyn rocznie.

AKYAPAK - Turcja
APOLLO S.R.L. - Włochy

Dziurkarki do rur i profili produkcji firmy APOLLO s.r.l.  oferują realizacje w/w operacji bez zniekształceń powierzchni materiału, oraz bardzo wysoką dokładność wykrawania. Jest to możliwe, dzięki unikalnym rozwiązaniom prowadzenia, podawania i odbierania profilu oraz mocowania matrycy. Maszyny są oferowane w szerokim zakresie cen, wydajności i automatyzacji podawania i odbierania materiału.

APOLLO S.R.L. - Włochy
AUTOPULIT - Hiszpania

Znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją maszyn, stanowisk zrobotyzowanych i kompletnych linii do gratowania, szlifowania i polerowania - od rur i kształtowników o dowolnym przekroju, po blachy płaskie oraz przestrzenne detale 3D. Urządzenia AUTOPULIT oferują nie tylko dużą wydajność, ale przede wszystkim powtarzalną i bardzo wysoką jakość realizowanych operacji. Firma AUTOPULIT buduje swą markę od 1962 roku, będąc certyfikowanym dostawcą m.in. Boeing, Airbus, Eurocopter, Fokker czy Sapa.

POLTEKNIK Ltd. Sp. z o.o. jest dystrybutorem i autoryzowanym serwisem dla AUTOPULIT od 2006 roku.

AUTOPULIT - Hiszpania
BAYKAL - Turcja

Producent hydraulicznych pras krawędziowych, nożyc gilotynowych, wycinarek plazmowych, wykrawających i laserowych oraz systemów do cięcia wodą. Lider w branży ze średnią ilości produkowanych maszyn na poziomie 2500 sztuk rocznie. Od 1950 roku firma niezmiennie poszukuje innowacyjnych rozwiązań z zakresu plastycznej obróbki blachy, efektem czego są nowe modele i rodzaje maszyn oferowanych w 61 krajach świata.

BAYKAL - Turcja
JORNS - Szwajcaria

Firma Jorns została założona w 1973 roku przez Pana Kurta Jorns. Obecnie właścicielem JORNS AG jest Marc Jorns (syn założyciela), który kontynuuje tradycje rodzinne. Firma prezentuje najnowsze osiągnięcia z zakresu gięcia blachy i linii kompaktowych do cięcia wzdłużno-poprzecznego . Jako jedyna na świecie opatentowała układ TWINMATIC umożliwiający gięcie blachy bez udziału operatora. Jorns jest niepodważalnym liderem w branży z legendarną szwajcarską precyzją i jakością wykonania.

JORNS - Szwajcaria
MITSUBISHI ELECTRIC - Japonia

Jest to część jednej z dwóch największych japońskich organizacji produkcyjno-handlowych założonych w 1870 roku przez Yataro Iwasaki, a obecnie znana jako MITSUBISHI CORP. W skład grupy wchodzą zakłady produkcyjne związane z metalurgią, przemysłem stoczniowym, lotniczym, kosmicznym, samochodowych, energetycznym, paliwowym jak również maszynowym i mechatronicznym. Do grupy należy również MITSUBISHI BANK OF TOKYO, który jest największym bankiem Japonii. Od  1960 roku firma produkuje rezonatory, wycinarki laserowe i roboty CNC. Jest to pierwsza firma na świecie, dzięki której technologia laserowa obecnie ma tak wiele zastosowań.

MITSUBISHI ELECTRIC - Japonia
MURATEC - Japonia

Japoński producent pras wykrawających, który jako pierwszy opatentował układ serwomotorowy w napędzie pras co zmieniło o 180 stopni możliwości produkcyjne tego rodzaju maszyn. Wspomniany układ został zaprezentowany  w 1986 roku wyprzedzając konkurencję o prawie 20 lat! W obecnym czasie MURATEC jest obecny na całym świecie, a marka staje się rozpoznawalna jako niezawodna i praktycznie bezawaryjna. Warty podkreślenia jest fakt, iż 100 % części używanych do produkcji maszyn MURATEC produkowany jest w Japonii i tak również produkowana jest maszyna. Zdaniem producenta, tylko takie rozwiązanie zapewnia doskonałą jakość wykonanych maszyn i pozwala na ich wszechstronne testowanie przed wysyłką do Klientów.

MURATEC - Japonia
OMAS - Włochy

Powstała w 1976 roku firma zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń do profilowania i gięcia drutu i taśm. Firma charakteryzuje się dużą ilością oferowanych modeli maszyn, a wychodząc naprzeciw Klientom podejmuje się również projektów indywidualnych. Marka Omas jest synonimem jakości oraz niezawodności co przekłada się na sukcesy, jakie odniosła już na całym świecie stając się przykładem dla innych. Mam przyjemność reprezentowania tej firmy od 2010 roku, co mamy nadzieję spowoduje umocnienie tej marki w Polsce.

OMAS - Włochy
RAS - Niemcy

Początki firmy RAS sięgają 1939 roku, kiedy to Pan Wilhelm Reinhardt rozpoczął swoją działalność otwierając zakład produkcyjny ręcznych maszyn do zaginania , zwijania i cięcia. Nieprzerwanie od tego czasu firma RAS stawała i staje się wiodącym producentem zaginarek, nożyc gilotynowych, automatycznych centrów gnących CNC ze stanowiskami dla robotów oraz maszyn do produkcji kanałów wentylacyjnych. Obecnie producent posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Sindelfingen k. Stuttgartu oraz oddział w Atlancie w USA. Firma zawdzięcza swój rozwój i wysoką pozycję na rynku dzięki wysokiej jakości maszyn, niemieckiej precyzji i solidności wykonania.

RAS - Niemcy
SCHECHTL - Niemcy

Firma SCHECHTL jest jedną z najstarszych firm w branży metalowej. Założona przez kowala Josefa Schechtla w 1910 roku manufaktura, szybko rozwijała się aby dziś oferować swoje maszyny w każdej części świata. Głównym obszarem działalności firmy jest produkcja zaginarek i nożyc gilotynowych do cienkich blach, w zakresie 0,5 do 3 mm. Obecnie SCHECHTL stosuje najnowsze rozwiązania w zakresie mechaniki oraz sterowań CNC. Za naszym pośrednictwem w Polsce pracuje duża grupa maszyn tego producenta, a opinia o ich jakości równa się z innymi produktami naszego zachodniego sąsiada.

SCHECHTL - Niemcy
TORMEC - Szwajcaria

Założona w 1997 roku firma Tormec z siedzibą w Dietikon w Szwajcarii stała się w krótkim czasie rozpoznawalną i liczącą się marką w branży wentylacyjnej. Produkowane z wysoką precyzją maszyny zapewniają wysoką dokładność wykonanych elementów kanałów oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze inwestorów. Opatentowane rozwiązania maszyn do produkcji okrągłych kanałów wentylacyjnych wyznaczają światowe standardy w wentylacji. Pomimo droższych rozwiązań firma Tormec znalazła w Polsce już wielu zadowolonych użytkowników, którzy stanowią większą część zakładów produkcyjnych z tej branży w Polsce, co potwierdza jakość maszyn.

TORMEC - Szwajcaria
WEINBRENNER - Niemcy

Założona w 1954 roku przez braci Paula i Else Weinbrenner Firma początkowa zajmowała się produkcją wysokiej jakości narzędzi do pras krawędziowych i zaginarek. Z czasem rozwijała się i stawała się rozpoznawalną marką początkowo w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. W 1970 roku rozpoczęła produkcję pras krawędziowych i nożyc gilotynowych znajdując wielu Klientów w wymienionych wyżej krajach. W 1995 roku Firma rozpoczęła produkcję automatycznych centrów gnących o zdolnościach gięcia blachy o grubości nawet do 6 mm. Od 2009 roku mamy zaszczyt reprezentowania tej firmy w Polsce.

WEINBRENNER - Niemcy
KRASSER - Austria

Firma KRASSER GmbH została założona w 1999 r. w miejscowości Graz w Austrii.

Jest wiodącym dostawcą w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych do cięcia poprzecznego i wzdłużnego blach z magazynem kręgów i automatyczną ich wymianą.

Rozwiązania są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów.

Na całym świecie zostało zainstalowanych blisko 200 systemów KRASSER.

KRASSER - Austria
AKYAPAK - TurcjaAPOLLO S.R.L. - WłochyAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyTORMEC - SzwajcariaWEINBRENNER - NiemcyKRASSER - Austria

NOWOŚCI 2020!