Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button
0

Nasi dostawcy

AKYAPAK - Turcja

Firma Akyapak Makina powstała w 1962 roku w Bursie, w Turcji. Aktualnie Akyapak eksportuje swoje produkty do ponad 110 państw, będąc jednym z największych na świecie producentów walcarek do blach, giętarek do rur i profili, giętarek trzpieniowych, centrów wiertarskich, linii do spawania blachownic, wyoblarek i pras formujących do dennic i wielu innych urządzeń.

Maszyny dostarczane są do wielu branż gospodarki związanych np. z przemysłem petrochemicznym, stoczniowym i okrętowym, motoryzacyjnym, konstrukcji stalowych, produkcji zbiorników, rur, mostów, wież wiatrowych itp.

AKYAPAK - Turcja
AUTOPULIT - Hiszpania

Znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją maszyn, stanowisk zrobotyzowanych i kompletnych linii do gratowania, szlifowania i polerowania - od rur i kształtowników, po blachy płaskie oraz przestrzenne detale 3D. Urządzenia Autopulit oferują nie tylko dużą wydajność, ale przede wszystkim powtarzalną i bardzo wysoką jakość realizowanych operacji. Firma Autopulit buduje swą markę od 1962 r., będąc certyfikowanym dostawcą m.in. Boeing, Airbus, Eurocopter, Fokker czy Sapa.

Firma POLTEKNIK jest dystrybutorem i autoryzowanym serwisem Autopulit od 2006 roku.

AUTOPULIT - Hiszpania
BAYKAL - Turcja

Jeden z największych na świecie producentów pras krawędziowych z napędem hydraulicznym, hybrydowym oraz serwoelektrycznym, nożyc gilotynowych, wycinarek laserowych i plazmowych oraz wykrawarek. Firma powstała w 1950 r. w Bursie, w Turcji, gdzie znajdują się jej trzy zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 70 000 m².

Baykal Makina produkuje swoje urządzenia są w oparciu o komponenty renomowanych dostawców i jest w stanie sprostać indywidualnym wymaganiom w zakresie niestandardowych nacisków czy wielkości roboczych oferowanych maszyn.

BAYKAL - Turcja
JORNS - Szwajcaria

Firma Jorns AG została założona w 1973 roku przez Kurta Jorns. Obecnie właścicielem jest syn założyciela Marc, który kontynuuje tradycje rodzinne. Będąc jednym z liderów w branży, Jorns oferuje dla przedsiębiorstw z branży obróbek blacharskich, producentów płyt warstwowych i nie tylko, najnowsze osiągnięcia z dziedziny gięcia blachy, gwarantujące legendarną szwajcarską precyzję i jakość wykonania. Firma produkuje innowacyjne zaginarki z jedną lub dwiema belką gnącymi, z możliwością gięcia dwustronnego bez konieczności obracania blachy, z opcją pełnej automatyzacji stanowiska przy wykorzystaniu robota lub manipulatora.

JORNS - Szwajcaria
MITSUBISHI ELECTRIC - Japonia

Jest to część jednej z dwóch największych japońskich organizacji produkcyjno-handlowych założonych w 1870 roku przez Yataro Iwasaki, a obecnie znana jako Mitsubishi Corp. W skład grupy wchodzą zakłady produkcyjne związane z metalurgią, przemysłem stoczniowym, lotniczym, kosmicznym, samochodowym, energetycznym, paliwowym, jak również maszynowym. Do grupy należy również Mitsubishi Bank of Tokyo, który jest największym bankiem Japonii. Od 1960 roku firma produkuje rezonatory, wycinarki laserowe i roboty CNC. Jest to pierwsza firma na świecie, dzięki której technologia laserowa obecnie ma tak wiele zastosowań.

MITSUBISHI ELECTRIC - Japonia
MURATEC - Japonia

Japoński producent pras wykrawających, który jako pierwszy opatentował układ serwomotorowy w napędzie pras, co zrewolucjonizowało możliwości produkcyjne tego rodzaju maszyn. Muratec jest obecny na całym świecie, a marka stała się rozpoznawalna jako niezawodna i praktycznie bezawaryjna. Maszyny Muratec produkowane są w Japonii, w 100% z rodzimych części i podzespołów. Zdaniem producenta, tylko takie rozwiązanie zapewnia doskonałą jakość maszyn i pozwala na ich wszechstronne testowanie przed wysyłką do Klientów.

MURATEC - Japonia
OMAS - Włochy

Powstała w 1976 roku firma Omas s.r.l. zajmuje się produkcją maszyn do gięcia i profilowania drutu oraz taśmy. Firma charakteryzuje się dużą ilością oferowanych modeli maszyn, a wychodząc naprzeciw Klientom podejmuje się również realizacji projektów indywidualnych. Włoska marka Omas jest synonimem jakości oraz niezawodności, co przekłada się na sukcesy, jakie odniosła na całym świecie. Omas jest reprezentowany w Polsce przez firmę Polteknik od 2010 roku.

OMAS - Włochy
RAS - Niemcy

Początki firmy RAS Reinhardt Maschinenbau GmbH sięgają 1939 roku, kiedy to Wilhelm Reinhardt rozpoczął swoją działalność otwierając warsztat mechaniczny, a następnie uruchamiając produkcję prostych maszyn do obróbki blachy. Obecnie firma RAS jest wiodącym producentem nowoczesnych zaginarek, automatycznych centrów gnących CNC obsługiwanych przez roboty lub manipulatory, nożyc gilotynowych oraz maszyn do produkcji kanałów wentylacyjnych. RAS posiada dwa nowoczesny zakłady produkcyjne w Sindelfingen i Effringen k. Stuttgartu oraz oddział RAS Systems w Atlancie w USA. Swoją wysoką pozycję na rynku firma zawdzięcza nieustannym inwestycjom w dział R&D oraz niemieckiej precyzji i solidności wykonania.

RAS - Niemcy
SCHECHTL - Niemcy

Firma Schechtl Maschinenbau GmbH jest jedną z najstarszych firm produkcyjnych w branży metalowej. Założona przez kowala Josefa Schechtla w 1910 r. manufaktura szybko rozwinęła się, aby dziś oferować maszyny w każdej części świata. Głównym obszarem działalności firmy Schechtl jest produkcja zaginarek i nożyc gilotynowych do cienkich blach, w zakresie od 0,5 do 3 mm. Obecnie Schechtl stosuje najnowsze rozwiązania w zakresie mechaniki oraz sterowań CNC.

SCHECHTL - Niemcy
KRASSER - Austria

Firma Krasser GmbH została założona w 1999 r. w miejscowości Graz, w Austrii. Jest wiodącym dostawcą w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych do cięcia poprzecznego i wzdłużnego blach z automatycznym magazynem kręgów. Rozwiązania są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Na całym świecie zostało już zainstalowanych blisko 200 systemów Krasser.

KRASSER - Austria
AKYAPAK - TurcjaAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyKRASSER - Austria