Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button
slider

XLTbend: ViN (Wirtualna Nawigacja) od firmy RAS

 

ViN (Wirtualna Nawigacja)

 

W przypadku detali ze złożonymi wycięciami i geometrii typu „box - pudełko”, operator nie zawsze widzi, gdzie umieścić na stole roboczym wyginany detal. Rozwiązaniem na to jest unikalny system ViN (Wirtualna Nawigacja) stosowany w zaginarko-krawędziarce RAS XLTbend. Ramię systemu pozycjonowania porusza się wzdłuż długości roboczej maszyny w kontrolowany przez program sposób i wykorzystuje wiązkę lasera, aby wskazać dokładne miejsce umieszczenia formatki.

 

 

 

 

Tego typu wskazanie jest szczególnie pomocne podczas pracy od strony zderzaka, czyli od tyłu maszyny, jeśli do gięcia używa się kilku sekcji narzędzi. System ViN pokazuje również, kiedy następuje zmiana sekcji.

 

 

 

 

Istnieją inne zalety gięcia od strony zderzaka. Palce zderzaka przesuwają się do tyłu, aby umożliwić operatorowi wygodne załadowanie arkusza. Wiązka lasera pokazuje pozycję ustawienia. Jednak ViN staje się w pełni skuteczny tylko wtedy, gdy oprogramowanie oblicza dokładną pozycję w celu dopasowania do struktury narzędzia. Nawet detale z zagiętymi już bocznymi kołnierzami dokładnie pasują do zainstalowanych sekcji narzędziowych.

 
 

 

Na filmie widać gięcie średniej wielkości kasety od strony zderzak. Hybrydowy system zderzaków z modułami przyssawkowymi przesuwa formatkę do linii gięcia i po procesie gięcia z powrotem do operatora.

 

XLTBend     

Max grubość blachy          

Max długość gięcia    

                

RAS 71.30      

3,0 mm  

3200 mm

 

RAS 71.40

2,5 mm

4060 mm

 


 

WYŁĄCZNY PRZEDSTAWICIEL NA POLSKĘ

www.polteknik.pl

 

 

AKYAPAK - TurcjaAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyKRASSER - Austria

MAGAZYN 2021!