Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button
slider

Zaawansowane zrobotyzowane stanowisko do szlifowania wielkogabarytowych elementów samochodów ciężarowych

Zadaniem tego stanowiska jest usuwanie śladów spawania, oraz szlifowanie  i ew. polerowanie dużych elementów samochodów ciężarowych.

 

Stanowisko składa się z 6-osiowego robota, o nośności 200 kg, 2 m toru jezdnego stanowiącego 7 oś stanowiska, oraz obrotowego stołu załadowczo- rozładowczego o kącie obrotu 180°, widzianego przez stanowisko jako ósma oś.

 

Elementy o wadze nawet ponad 100 kg zakładane są na stół obrotowy, który przenosi element obrabiany do bezpiecznej, zamkniętej strefy roboczej, w której zlokalizowano robot z torowiskiem,  oraz magazyn 4 narzędzi pobieranych przez robota, w zależności od rodzaju realizowanej operacji. W tym czasie na stół w strefie załadowczo-rozładowczej zakładany jest kolejny element do obróbki.


Zarówno stół załadowczo-rozładowczy, jak i rodzaj narzędzi znajdujących się w magazynie, pozwala na realizację różnych detali i różnych operacji.

 

AKYAPAK - TurcjaAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyKRASSER - Austria

MAGAZYN 2021!