Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button

Automatyzacja gięcia - zrobotyzowane stanowiska z prasą krawędziową

Firma Polteknik oferuje ciekawe rozwiązania w zakresie zrobotyzowanych stanowisk do gięcia na prasie krawędziowej.

Panuje powszechne przekonanie, ze robotyzacja gięcia z wykorzystaniem zaginarki lub prasy krawędziowej jest opłacalna tylko przy produkcji powtarzalnej i realizowanej w dużych seriach.

 

Firma Polteknik łamie ten schemat i proponuje zrobotyzowane stanowiska, które z powodzeniem można stosować nawet przy dużej zmienności produkcji.

 

Zaawansowana komunikacja między kontrolerem zarządzającym całym stanowiskiem a prasa krawędziową i robotem pozwala na zwiększoną elastyczność takiego stanowiska. Wykorzystanie panelu HMI do obsługi procesu pozwala na elastyczność zadań, łatwość i rejestrację historii pracy stanowiska. Zastosowanie zaawansowanych systemów oraz odpowiednich czujników pozwalających na rozpoznawanie materiału pozwala na zwiększenie elastyczności i maksymalne skrócenie czasu produkcji elementów.

 

Jednym z ważnych elementów pozwalającym na zwiększenie palety detali realizowanych na takim stanowisku, jest możliwe ograniczenie zmiennych nieprzewidywalnych, jak np. cechy materiału. Jego stabilność i stała jakość pomaga zminimalizować konieczność interwencji w pracę operatora i całego stanowiska.

 

Podobnie podejście możemy zaproponować przy szlifowaniu i polerowaniu. Nawet duża zmienność wyrobów w zakresie wymiarów zewnętrznych oraz tego, co się znajduje na płaszczyźnie obrabianego detalu, nie jest przeszkodą w automatyzacji procesu szlifowania i/lub polerowania.

 

Warunkiem jest określona liczba cech wspólnych detalu. Zastosowanie inteligentnego systemu oraz odpowiednich czujników, pozwala zidentyfikować detal i dobrać odpowiedni program dla robota. Robot pobiera odpowiednie narzędzie z magazynu narzędzi i realizuje proces.

 

Proste? Tak, o ile ofertę na realizację takiego stanowiska składa firma Polteknik!
AKYAPAK - TurcjaAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyKRASSER - Austria